Мазі для розтирання є найпопулярнішим засобом боротьби з різними видами болю серед українців. І це не дивно, адже вони доступні, мають достатньо широку цінову пропозицію, ефективність та зрозумілі у використанні. Крім цього їх перевагою є не тільки знеболювальна, але і протизапальна дія.
Мазі для розтирання відрізняються за складом та сферою застосування, тому далі розберемося, які види існують, та для чого використовуються.
Різновиди зігрівальних мазей
Одже, в залежності від призначення препаратів для розтирання існують:
-
Протизастудні. Використовуються в лікувальних та профілактичних цілях. Наприклад при різних видах кашлю та інших симптомах ГРВІ.
-
Суглобові. Ефективні при виникненні гострого болю та запалень викликаних захворюваннями суглобів.
-
М’язові. Протизапальних та анальгетичний засіб при травмах, в період реабілітації, та розтягненнях.
Їх ефективність в боротьбі з болем та запальними процесами обумовлений глибоким проникненням в уражену ділянку. Компоненти мазі впливають на нервові закінчення, пришвидшують обмін речовин безпосередньо в зоні болю, та активізують процес регенерації.
Як правильно обрати зігрівальну мазь
Варто пам’ятати, що лікувальний ефект забезпечують лише спеціалізовані засоби. Тому, мазі для розтирання обираються в залежності від індивідуального випадку, рівня больового синдрому та складності запального процесу.
Зверніть увагу на компоненти, що входять до складу препарату. Якщо у складі є камфора або рослинні екстракти — це допоможе пришвидшити кровообіг і обмін речовинами, що сприяє регенерації. Натуральні олії швидко локалізують та зупиняють запалення, а жири тваринного походження мають зігрівальну дію.
Обов’язковим є ознайомлення з інструкцією з застосування препарату. Це допоможе отримати максимальний ефект від терапії.
Як використовувати зігрівальні мазі
В інструкції з використання варто звернути увагу на наступне:
-
дозволена кількість процедур на добу;
-
тривалість терапії;
-
метод нанесення та подальші дії
- протипоказання
Наприклад, зігрівальні мазі категорично заборонені для використання, якщо температурі тіла, вище за 37 градусів, при наявності висипів, дерматитів, а також на відкритих ранах.
Також, використання з метою лікування, та у профілактичних цілях відрізняється за інтенсивністю. Так, при переохолодженні, в якості профілактики, необхідно нанести мазь на ступні, та груди. Не забудьте одягнути зручний, теплий одяг та відпочиньте. Таку процедуру можна повторити на наступний день.
Обираючи серед великої кількості мазей в аптеці «Подорожник», зверніть увагу на діючи речовини препаратів. Це важливо через можливі алергічні реакції, які можуть викликати натуральні компоненти та ефірні олії. Тому, при використанні, рекомендуємо спочатку, нанести мазь на невелику ділянку, за для виключення ризиків.
Якщо після використання на невеликій ділянці ви відчуваєте свербіж, виникло почервоніння або сип, є важкість при диханні — така реакція є ознакою алергії на один з компонентів препарату. До речі, подібне «тестове» нанесення лікарі рекомендують не тільки для медичних препаратів, але й косметичних кремів, масок та особливо фарб для волосся.
Відповідальність та уважність при підборі лікувального засобу у формі зігрівальної мазі є необхідним завдатком ефективності при лікуванні та швидкого полегшення різних видів болю.