Знання англійської мови для роботи за кордоном: де і який рівень потрібен

Переїзд в англомовну країну може трапитися, в основному, з двох ключових причин — переїзд на ПМЖ (а пошук нової роботи це вже наслідок) або ж в першу чергу влаштування на роботу в закордонну компанію. У будь-якому з цих випадків знання англійської мови необхідне. Зрозуміло, вчити її під час занурення в потрібне мовне середовище набагато легше, але все ж, хоча б базові знання обов’язкові від самого початку. Адже переїзд — це не туристична поїздка. Ось чому основна мета — якомога швидше адаптуватися в новому суспільстві. А перша умова для цього — знання мови. Крім того, без освоєння англійської на певному мінімальному рівні роботу знайти не вийде.

Які вимоги до знання англійської для отримання роботи?

Можливість роботи за кордоном приваблива сьогодні для багатьох людей. Не тільки рівнем зарплати, яка зазвичай вища, порівняно з українськими, але також і хорошими перспективами для кар’єри. Так чи інакше, для отримання бажаної посади потрібен відповідний рівень англійської — це найважливіший критерій при прийомі на роботу. Отже, наскільки ж добре потрібно знати мову? English Prime школа готова надати деяку інформацію щодо роботи за кордоном для тих хто знає англійську.

Якщо професія робоча або ж офісна на не керівній посаді, для відправки резюме буде цілком достатньо рівня Pre-Intermediate (А2). Якщо ж ідеться про більш відповідальну посаду чи навіть про місце керівника, знання має бути суттєво вищим. Адміністратори, менеджери, офісні співробітники, які працюють з паперами, та інші фахівці середньої ланки також цілком можуть знайти роботу з рівнем А2.

Щодо помічників керівництва, спеціалістів з IT та, наприклад, стюардес — їм необхідний середній рівень – В1 або Intermediate.

Якщо говорити про працівників вищої ланки, до яких належать, наприклад, лікарі, кінорежисери, різноманітні керівники, то в цьому разі не обійтися уже без рівня Advanced (С1).

Абсолютний максимум — рівень Proficiency (С2, він же рівень носія) — потрібен для гендиректорів великих компаній, корпорацій тощо. Тут мається на увазі, що людина буквально повинна говорити англійською, як своєю рідною мовою.

Які іспити необхідні для отримання роботи за кордоном?

Щоб отримати офіційну роботу за кордоном зі знанням англійської, потрібно отримати сертифікат, що підтверджує володіння мовою в необхідному ступені. Для цього створено спеціальні міжнародні іспити — IELTS для Великої Британії та TOEFL для Америки.

Примітно, що тест для Британії був створений пізніше за американський, проте зараз він мало відрізняється від того в плані попиту. Також, існують й інші міжнародні тестування для оцінки рівня англійської. Наприклад, ВЕС або СРЕ. Тому на місці передбачуваної роботи необхідно заздалегідь дізнатися, сертифікати якого зразка потрібні саме тут.

Як швидко розвивати мовні навички для отримання потрібного рівня?

Суть усіх перелічених іспитів зав’язана на перевірці чотирьох ключових навичок: читання, написання, мовлення та слухового сприйняття. Для успішного складання іспиту потрібно знати свої сильні сторони та швидко підтягнути слабкі. Як же їх швидше покращити, щоб отримати роботу мрії:

  1. Слух — тут допоможе перегляд кіно в оригіналі, прослуховування аудіокниг або ж англомовних пісень.
  2. Написання — покращується при поповненні словникового запасу. Можна переписувати вручну або на комп’ютері уривки текстів, діалоги тощо. Навіть вести щоденник, записуючи власні думки англійською.
  3. Мовлення — покращується тільки в процесі живого спілкування. Найкращий варіант — це відвідування розмовного клубу. Можна також спілкуватися за допомогою аудіоповідомлень з іноземними друзями в спеціальних додатках. Максимум такої практики допоможе усунути мовний бар’єр і справити враження на екзаменатора, з яким доведеться спілкуватися не менше 10 хвилин.
  4. Читання — можна покращити лише за допомогою читання вголос. Найкраще почати з адаптованої літератури або простих дитячих книжок, поступово підвищуючи складність.

Ефективний спосіб поліпшити англійську для роботи 

Загальна розмовна мова, зрозуміло, важлива, але спеціалізована англійська для роботи за кордоном дасть змогу істотно підвищити свої шанси на співбесіді. На таких курсах вивчається лексика, індивідуальна для кожної професії. Крім того, студентам пояснюють, які часи та звороти вживаються в сучасній діловій мові найчастіше, в якому ключі спілкуватися з колегами та керівництвом.

Курс бізнес-англійської підійде не тільки для тих, хто працює безпосередньо серед бізнесменів. А й для будь-якого співробітника, який обіймає посаду в міжнародній компанії.

І все ж не можна забувати про те, що отримання закордонної роботи мрії — це не привід розслаблятися. Поточне знання англійської мови для роботи за кордоном необхідно регулярно вдосконалювати. Це позитивно позначиться на кар’єрному зростанні.