Зеленський у Раді представив план стійкості України: що у ньому

Президент Володимир Зеленський презентував план стійкості України. Він складається із десяти пунктів.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на виступ президента у Верховній Раді.

Перший пункт — єдність
Цей пункт містить широкий спектр питань. Головний посил — щоб не програти війну, є речі, які може зробити сам народ, і є те, що можна зробити лише в єдності із союзниками.
Тут Зеленський зупинився на тому, що здатність України не здаватися перед складнощами і сміливо поглянути в очі історії з початком повномасштабної війни призвела до об’єднання Європи та миру.
«Ми досягли найбільшого рівня близькості з ЄС та НАТО за весь час незалежності. Вже сформовано всю необхідну архітектуру для переговорного процесу з Євросоюзом», — заявив президент.
За його словами, незабаром завершиться скринінг законодавства, щоб на початку 2025 року відкрити переговори про вступ до ЄС щодо першого кластера. Право на вступ до НАТО він назвав життєво важливим, але дефіцит політичної волі на Заході заважає офіційному запрошенню України.
Зеленський запевнив, що країна не торгує своїм суверенітетом і не дозволить використати себе у передвиборчих баталіях. Тут очевидний натяк на публікації у західній пресі про те, що припинення вогню нібито може включати фактичний контроль РФ захоплених територій.
«Можливо, Україні доведеться когось у Москві пережити, щоб досягти всіх своїх цілей… Щоб відновити повну цілісність України», — наголосив він.
Зеленський також наполягає на інформаційній консолідації. Крім того, повторив, що вибори в Україні відбудуться лише після встановлення справедливого миру.
Щодо поваги до воїнів, функціонал «Армія+» з переведення між підрозділами поширять на всі Сили оборони, у тому числі на СБУ та Національну гвардію.
Для захисту прав військових буде призначено спеціального омбудсмена. А найближчим часом має з’явитися нова система контрактів в ЗСУ для українців, які не досягли віку мобілізації (молодших 25 років). З конкретною мотиваційною складовою.
Як заявив Зеленський, на основі цих підходів Україна поступово перейде до формування армії на основі контрактів, а не мобілізації.
Другий пункт — фронт
Передбачаються конкретні заходи щодо стабілізації фронту. Вони включають проведення операцій як на тимчасово окупованих територіях, так і на території Росії. Крім того, йдеться про посилення технологічності сил оборони.
Зі зрозумілих причин, у більшій мірі це закритий пункт. Зеленський зазначив, що зараз на деяких ділянках фронту — на найгарячіших — під 90% ворожої техніки знищується дронами, які фактично компенсують дефіцит артилерії.
Третій пункт — зброя
Україна нарощує своє виробництво гармат та артилерійських снарядів. У 2024 році було випущено понад 2,5 млн мінометних пострілів і снарядів для артилерії калібрів від 60 до 155 мм.
Наступного року планується виробництво не менше 30 000 дальнобійних дронів. А також не менше 3 000 крилатих ракет та ракето-дронів. Продовжується пошук рішень, щоб збивати «шахеди» дронами FPV.
Щодо ракетної програми, Україна робить далекобійні «Нептуни», і вже є перші вдалі ураження. Але одним нарощуванням виробництва не можна обійтись, необхідно випередити Росію в технологіях. Для цього впроваджується формат технологічної Ставки, перше засідання пройде на початку грудня.
«Реалізація плану стійкості забезпечить реальне стратегічне стримування Росії. Навіть без ядерної зброї ми можемо знайти конвенційні інструменти стримування», — додав Зеленський.
На сьогодні до роботи на Україну залучили понад 40 закордонних оборонних компаній. У сфері ОПК працюють понад 600 українських компаній, які забезпечують 300 тисяч робочих місць.
Четвертий пункт — гроші
Ризиків для Сил оборони та безпеки України через фінансування немає на рік наперед. «Незалежно від політичної турбулентності у світі», — зазначив президент.
Усі зарплати та пенсії в Україні будуть виплачені, є пакет зимової підтримки, а у березні 2025 року пройде індексація пенсій на рівень інфляції.
Наступного року заплановано розширення державних програм підтримки бізнесу та споживачів. Буде також відновлено програму «єПідтримка».
Новина доповнюється
Що таке план стійкості України
Після того, як у середині жовтня було представлено план перемоги України, який розрахований на західних партнерів, Зеленський анонсував внутрішній план посилення. Він стосується фронту, оборонно-промислового комплексу, економіки, регіональної роботи та інших стратегічних галузей.
Раніше стало відомо, що план складається із 10 пунктів. У тому числі про культурний суверенітет, безпеку та політику героїв. Крім того, він передбачає зміну підходів до мобілізації та захисту української енергетичної системи.
За інформацією The Times, мета внутрішнього плану — зміцнити моральний дух українців та запевнити у спроможності України відбити агресію Росії, навіть якщо американська допомога буде припинена. Такі побоювання виникли у зв’язку з перемогою Дональда Трампа на виборах у США.
Як заявив радник глави Офісу президента Михайло Подоляк, йдеться про мобілізацію економіки та суспільні настрої.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.