Дерматолог назвала «жовтий стан», який виникає від споживання мандаринів та моркви

Жовто-помаранчеве забарвлення шкіри виникає внаслідок надлишкового споживання продуктів або добавок, що містять каротиноїди. Такий стан називається каротинодермія та варто знати, чи становить небезпеку для здоров’я.
РБК-Україна (проект Styler) повідомляє про симптоми, які допоможуть розпізнати стан.

Що відомо про каротинодермію
Каротиноїди — це попередники вітаміну А, які є в пігментованих овочах або фруктах, наприклад в моркві, мандаринах, гарбузі, папаї, червоному перці. При надмірному споживанню виникає каротинодермія.
Дерматолог Вікторія Ахтарнія розповіла, що виділяють такі види:
первинна — коли просто занадто багато споживає людина продуктів в кератиноїдами
вторинна — жовтушність виникає внаслідок хвороб — цукрового діабету, гіпотиреозу, захворювань печінки та нирок (відбувається зниження перетворення β-каротину в ретинол або надлишок ліпідів в крові)
метаболічна каротинемія — коли надто мало β-каротину перетворюється на вітамін А (зазвичай спадкова)
«Лайфхак, як відрізнити від жовтяниці — перевірити склери, при жовтяниці вони будуть також жовті, на відміну від каротинодерміі», — йдеться у повідомленні.
Каротинодермія (фото: dermnetnz.org)
Чи становить такий стан небезпеку
Клінічно проявляється каротинодермія жовто-помаранчевим забарвленням носа, носогубних складок та долонь. Найкраще видно при штучному світлі.
Важливо, що склери очей і слизові оболонки не будуть жовтими. Каротиноїдна жовтяниця від харчових продуктів зовсім безпечна, носить тільки естетичний характер.
Колір шкіри повернеться до нормального після корекції харчування — це може зайняти кілька місяців.

Раніше ми повідомляли про 6 популярних міфів, які шкодять шкірі.
Також ми писали про продукти, які захистять організм від циститу та інших інфекцій.
При написанні матеріалу використовувались такі джерела: Instagram-сторінка дерматолога Вікторії Ахтарнії та сайт Derm net.
Цей матеріал призначений для загальноосвітніх цілей і його не слід використовувати для постановки медичних діагнозів чи самолікування. Наша мета — надати читачам точну інформацію про симптоми, причини і методи виявлення захворювань. РБК-Україна не несе відповідальність за будь-які діагнози, які можуть бути поставлені читачами на основі матеріалів з цього ресурсу. Ми рекомендуємо не займатися самолікуванням, і у разі будь-яких занепокоєнь стосовно здоров’я звернутися до лікаря.