Артінсталяція Origami for Ukraine прикрасила фасад Музею історії міста Києва. Композицію з 5 тисяч орігамі-птахів відкрили 9 квітня за участі делегацій з Києва та Брюсселя, громадських організацій і дипломатичних місій.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на прес-службу фонду.
Проєкт поєднує в собі культурну і благодійну складові. Його мета — зібрати кошти на медичне обладнання для Київського міського центру відновного лікування. Одним із партнерів ініціативи виступив Фонд Андрія Матюхи.
Автор інсталяції — бельгійський дизайнер Шарль Кайсін, відомий завдяки креативним проєктам із Hermès, Rolls-Royce, Cartier та іншими брендами.
Першу версію інсталяції було презентовано у Брюсселі як частину кампанії підтримки українських військових. Проєкт зібрав понад 50 тисяч євро на потреби Київського центру реабілітації. У столиці України ініціатива отримала нове життя, до якої долучилися й діти з Київського палацу молоді.
Їхня участь надала інсталяції емоційного звучання — у кожному паперовому птахові закладене дитяче бачення миру, співчуття й надії.
«Ми підтримуємо не лише технічні чи матеріальні ініціативи. Культура — це ще один рівень допомоги. Саме такі проєкти, як Origami for Ukraine , надихають і об’єднують», — зазначили у Фонді Андрія Матюхи.
Фонд Андрія Матюхи вже не вперше підтримує проєкти, які поєднують мистецтво і соціальну відповідальність. За словами засновника, Андрія Валерійовича Матюхи, подібні ініціативи створюють цінні сенси й водночас приносять реальну допомогу.
«У час, коли країна бореться за життя і свободу, такі символи, як птахи орігамі, мають величезне значення. Вони не просто прикрашають — вони говорять», — зазначив він.
Інсталяція залишатиметься на фасаді Музею Києва впродовж 90 днів і стане знаковою подією культурного діалогу між Києвом і Брюсселем, які з 2023 року є містами-побратимами.
Як повідомлялось, раніше Андрій Матюха передав Охматдиту ретракторну систему Thompson — сучасний інструмент для складних операцій дитячої хірургії.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.