У Львівській області зафіксували рись із Червоної книги. Рідкісного хижака сфотографували в Бутивлянському лісництві.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Національний природний парк «Сколівські Бескиди».
Під час планового обходу в Бутивлянському лісництві Львівської області співробітники служби охорони природо-заповідного фонду помітили рись — одного з найрідкісніших хижаків, занесених до Червоної книги України.
Хижу тварину вдалося сфотографувати. На знімках чітко видно дорослу особину, яка поводилася спокійно. За словами фахівців, така поведінка може свідчити про те, що рись оселилася на цій території постійно.
Рись є найкрупнішим представником родини котових, який мешкає в Україні. Через знищення природного середовища та браконьєрство цей вид перебуває під загрозою зникнення.
Рись у Бутивлянському лісництві Львівської області (фото: Національний природний парк «Сколівські Бескиди»)
Раніше РБК-Україна розповідало, що Українське товариство охорони птахів запустило проект з порятунку очеретянки прудкої — рідкісного співочого птаха, який опинився на межі зникнення. Цей вид мігрує з Африки до Європи, оселяючись на болотах і луках. В Україні на гніздуванні нараховується близько 3-3,5 тисяч самців, що становить 20% світової популяції. Найбільша група цього птаха мешкає в національному природному парку «Прип’ять-Стохід».
Також ми писали, що у Швеції завершився сьомий сезон проєкту «Велика міграція лосів», який показує щорічну подорож лосів до літніх пасовищ. З 15 квітня глядачі в реальному часі спостерігали за міграцією тварин на платформі SVT. Протягом 478 годин було зафіксовано, як 70 лосів перетнули річку Онгерманельвен. Проєкт став популярним культурним явищем, зокрема привабивши 9 мільйонів глядачів у 2024 році. Восьмий сезон вийде навесні 2026 року.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.