На мера Запоріжжя написали заяву до поліції та прокуратури через незаконне звільнення секретаря міськради

1 100

Депутати Запорізької міської ради вбачають в діях міського голови Запоріжжя ознаки кримінального порушення, що підпадають під ст. 172 КК України (незаконне звільнення особи з особистих мотивів) та вимагають в судовому порядку скасувати рішення мера про звільнення секретаря міської ради Анатолія Куртєва та поновити його на посаді.

Відповідну заяву сьогодні, 30 червня, зробили депутати від фракції “Слуга народу” в Запорізькій міській раді.

21 травня за особистою ініціативою я надав пояснення щодо вказаних розбіжностей разом із копією інформаційної довідки від 17.03.2021 з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та копії документів що підтверджують набуття права власності на земельні ділянки до 2013 року; договору купівлі-продажу. Однак Запорізька міська рада у порушення вимог проводила перевірку більше 25 календарних днів, окрім того, не було проаналізовано та не враховано вказані пояснення та надані мною докази, а Головою ради безпідставно прийнято рішення про звільнення мене з посади секретаря Запорізької міської ради, що свідчить про зневагу до положень Конституції України та Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» збоку Володимира Буряка”, – впевнений Анатолій Куртєв.

Порушення закону можна простежити, якщо ознайомитися зі статтями 50 і 26 закону України про самоврядування. Саме в них можна знайти пункти про те, що позбавляти повноважень секретаря може лише міська рада, і ні про які “індивідуальні” рішеннях і мови бути не може.

“Рішення про звільнення є протиправним, прийнятим з порушенням Конституції України, закону України про місцеве самоврядування. Міський голова ігнорує положення законів і вважає, що може достроково припинити повноваження секретаря міськради “, – підкреслила Регіна Харченко, голова фракції партії” Слуга народу “Запорізької міської ради.

Зауважимо, Володимир Буряк звільнив Анатолія Куртева в другій половині дня 25-го червня, напередодні тривалих вихідних. Як припускають члени фракції “Слуга народу”, такий час обрано навмисно, адже оскаржити рішення у вихідні, коли більшість інстанцій не працюють – справа проблематична. Анатолій Куртєв з колегами впевнені в політичному підґрунті звільнення.


“Навіть якщо б порушення і мало місце бути, припустимо, після всіх перевірок НАЗК, звільнення мало б відбудуться в кінці травня. Закон один для всіх, але тільки так, як того хоче мер, на жаль. “, – підсумувала Регіна Харченко.

Члени фракції “Слуга народу” в Запоріжжі абсолютно не згодні з таким розвитком подій і закликають городян звернути увагу на незаконну ситуацію, що склалася.
Від фракції “Слуга народу” вже готова заява до ГУ Нацполіціі, а також до адміністративного суду. Депутати вимагають переглянути і скасувати рішення міського голови, відновивши Анатолія Куртєва на посаді.

Вам также могут понравиться