Михайло ПРАСОЛ: Бути депутатом 24/7 нелегко. Однак жителі Вознесенівського району бачать якісний результат

Михайло Прасол – депутат Запорізької міської ради, якого ви 100% знаєте. Він активно використовує соцмережі для інформування громадян про свою діяльність. Також на сесіях міськради він завжди приходить найпершим і традиційно виступає за трибуною з яскравими промовами.

75

Михайло Прасол обраний до міськради у жовтні 2015 року по виборчому округу №38 у Вознесенівському районі міста. Входить до складу  постійної комісії з питань комунальної власності, ресурсів, приватизації, архітектури та земельних відносин. Віднедавна – член міжфракційного обєднання Володимира Буряка «Єднання».

«5 років тому я зробив вибір. Стати активним та дієвим депутатом, відкритим до людей, який працює 24 години 7 днів на тиждень. І сьогодні видно якісний результат», — говорить Прасол. Про активну діяльність депутата і поговоримо далі.

— Наприкінці 2015 року, коли розпочали свою депутатську діяльність у Запорізькій міськраді,  якої мети ви хотіли досягти?

— Ще на початку каденції поставив собі за мету – навести лад в будинках і на вулицях на окрузі у Вознесенівському районі, від якого обраний.  Так, найплідніше спілкування складається з будинками ОСББ. Тому що це люди, які взяли на себе відповідальність за свої будинки. Відповідно, вони дійшли до того етапу, щоб впроваджувати різні програми.

Так, в спільній співпраці з ОСББ Вознесенівського району на початку каденції і визначили найголовніше для всіх питання, яке треба вирішувати. Для мене це фактично 4 роки моєї діяльності. При цьому, найбільше грошей з депутатського фонду вкладаю на округ саме в заміну старих вікон на енергоощадні у під’їздах будинків.

Чому? Ми знаємо, що електроносії продовжують дорожчати. І газ, і електроенергія. Відповідно, зростає і опалення для всього будинку.  Тому як депутат міськради, я роблю заміну вікон на окрузі – це перший етап.

Другим етапом хотілося, щоб було і утеплення всього будинку, і індивідуальні теплові пункти. Така енергоощадна програма дозволяє зекономити кошти на опаленні.

— Тоді який будинок ОСББ, наприклад, ви б могли назвати показовим для своєї діяльності?

— Це не будинок, а вулиця – Південноукраїнська. Тут замінені всі вікна в усіх будинках, що відносяться саме до мого округу. Новенькі енергоощадні вікна за кошти мого депутатського фонду встановлені в під’їздах будинків 9, 13, 15, 17, 19. Це як приклад. Звісно,  дуже у багатьох будинках округу я допоміг замінити вікна, люди радіють таким змінам.

Як бачите, ми не створювали мильну бульбашку, а зробили якісну заміну на цілих вулицях, а не просто в окремо взятих поодиноких віддалених будинках.

Вважаю, що така ініціатива дуже класна. Це заохочення для звичайних будинків скоріше створювати ОСББ. Адже нічого іншого, крім цієї форми управління будинками, 100% не буде.

ОСББ дає чимало переваг, та разом з тим, якісне та спільне обслуговування.

Продовжуючи тему вулиці Південноукраїнської. Зараз тут повністю відремонтована дорога біля парку від проспекту Соборного до вулиці Перемоги.

Ще на початку каденції задля комфорту жителів, я просив зробити ремонт дороги вздовж парку, що поєднує проспект Соборний та вулицю Перемоги. Важливою умовою нової дороги з самого початку назвав такі маленькі парковочки  для автомобілів.

Рівно 2 роки тому замінили дорогу по вулиці Південноукраїнській вздовж парку. Цю дорогу протягом 2 місяців ретельно робили турки і спрацювали дуже якісно. Після років експлуатації – жодної ями. І, звісно, тут є зручні паркувальні місця для автомобілів.

Наразі по місту можна побачити ваші білборди, де ви запрошуєте громадян до своєї громадської приймальні. З якими проблемами до вас звертаються?

— Я, мабуть, один з тих депутатів міськради, який найбільше проводить депутатських прийомів громадян. У мене щотижня по 2 прийоми: у понеділок і п’ятницю. Депутатська приймальня знаходиться за адресою: вулиця Зелінського, 3, кабінет 23.

Завжди є різні питання, з якими жителі району звертаються: відмостки, дахи, програма співфінансування. Звичайно, ми все це робимо.

Також є і окремі питання, наприклад, аварійні, які потрібно швидко вирішити. Запоріжці знають, що до мене завжди можна звернутися. Мій номер телефону багатьом з округу відомий, люди особисто мені телефонують і я з радістю допомагаю, навіть у вихідні дні чи вночі. Як того потребує ситуація.

Характерно, що до депутатської приймальні Михайла Прасола дуже багато людей  звертаються не тільки з Вознесенівського, але і з районів всього міста. Я ніколи не ділив людей, допомагаю всім без виключення

—  Чи будете ви балотуватись на виборах до Запорізької міськради?

— Так, я буду балотуватись – треба закінчити всі розпочаті у Вознесенському районі справи.

Для мене було б 100% класно, щоб всі будинки у місті Запоріжжі стали б ОСББ. Саме така відповідальна позиція мешканців – єдиний шлях, щоб врятувати житлові будинки.

Голова ОСББ разом з правлінням, зі співвласниками вирішують, куди вкладати гроші. А я як депутат маю можливість підтримувати їхній розвиток та реалізувати якісні програми: співфінансування, повернення коштів за теплими кредитами, робити якісну заміну вікон чи ще чогось за рахунок депутатського фонду. Як депутат маю можливість допомагати, і все далі і далі бачу в цьому багато перспектив.

—  Михайле, на початку року ви повідомили, що увійшли до міжфракційного об’єднання  міського голови Владимира Буряка. Власне, для багатьох це був несподіваний крок. Чому ви прийняли таке рішення?  

—  До того, як мене обрали депутатом Запорізької міськради, я був громадським активістом. І Запоріжжя моє рідне місто. Я добре знаю, де і коли що не робилося, ніж робилося. Тому я і балотувався до міськради, щоб змінити цю ситуацію. Прорив, який відбувається завдяки діяльності міського голови Запоріжжя, бачу вперше за останні років п’ятнадцять.

Бачу користь для міста від діяльності Володимира Буряка. Ви тільки подивіться на наш новенький побудований термінал міжнародного аеропорту «Запоріжжя» – це один з найбільших інфраструктурних об’єктів України, зведених за останні роки. Запорізький аеропорт побудований не за державні кошти, а за гроші місцевих платників податків. Оновився парк міського транспорту: придбано з чотири десятки нових тролейбусів та автобусів, на маршрутах нові трамваї нашого запорізького виробництва.

Ремонтуються дороги та тротуари. У місті з’являються нові зони відпочинку та розваг. При цьому, міський голова поза політичними пристрастями. В пріоритеті його роботи – інтереси запорожців. Головне зараз – будувати Запоріжжя разом для людей.

Коли мова йде про розвиток міста, то на першому місці мають бути інтереси жителів міста, а не політичні інтереси великих партій, що керують з центру і здебільшого не розуміють реальних потреб міста. Саме тому до міжфракційної групи Володимира Буряка увійшли місцеві професіонали, що день у день працюють задля розвитку міста.

На моє переконання, Запорізька міська рада – не місце для політичних баталій. Важливо, що всіх об’єднувало одне бажання – працювати для запорожців, для розвитку міста.

—  На сьогодні, які перспективи работи міжфракційної групи ви бачите?

— Значно краще говорити не про перспективи, а про конкретні факти, які вже наявні. Мова про ефективну роботу у Запоріжжі, благоустрій територій міста, ремонти та реконструкції, оновлення громадського транспорту та, звісно, новий аеропорт. Все це реалізовані глобальні ідеї.

Багато роботи зроблено мною особисто у Вознесенівському районі міста, від якого я обраний до міськради і де працюю щоденно. Все це втілено в життя, зокрема, і завдяки об’єднанню зусиль з районною адміністрацією.

Тільки придивіться, скільки всього робиться! Завдяки якісному та системному благоустрою у місті, значно покращується інвестиційна привабливість Запоріжжя. Можу сказати – це гідний результат нашої спільної роботи.

Вам также могут понравиться