«Для нас это локдаун» — открытое обращение представителей учреждений культуры Запорожья к властям

#зупиніть_карантин_культури

101

Работники сферы культуры в Запорожье написали открытое обращение в Офис Президента Украины, Кабинет Министров, Министерство культуры и информационной политики и Запорожский областной совет. Они просят разрешить им работать всю неделю ведь карантин выходного дня для них, фактически уже локдаун, который может иметь печальные последствия.

В своем обращении они отмечают, что все театральные спектакли и концерты в городе проходили с соблюдением карантинных мер, а количество зрителей не превышало разрешенный максимум.

Они отмечают, что помимо материальных убытков, актеры теряют квалификацию и мотивацию. Администрации учреждений культуры также просят посодействовать в прохождении тестирования на COVID-19 творческих коллективов, чтобы обезопасить зрителей.

Полный текст обращения:

Відкрите звернення працівників закладів культури м. Запоріжжя до Офіс Президента України, Кабінет Міністрів України, Міністерство культури та інформаційної політики України, Запорізька обласна рада

Шановні представники влади!

Ми, працівники закладів культури Запоріжжя, дякуємо вам за турботу про наше здоров’я і здоров’я наших глядачів. Ми дійсно дуже переймаємося безпекою та усвідомлюємо рівень загрози, якій протистоїть весь світ, Україна і наше місто, і вважаємо, що подолання кризи – справа кожного свідомого громадянина.

При цьому ми занепокоєні змінами від 11.11.2020 у постанові Кабінету міністрів № 641, які унеможливлюють роботу закладів культури у вихідні дні. З початку нового театрального сезону мистецькі заходи є зразком дотримання карантинних вимог і розпоряджень МОЗ. Жодна вистава або концерт у Запоріжжі не відбулися із перебільшенням дозволеної кількості відвідувачів, відповідально проводилася дезінфекція, температурний скрінінг та нагляд за дотриманням маскового режиму.

Ми переконані, що місія митців полягає у тому, щоб у найважчі часи нести глядачам надію, оптимізм та тепло. Інтернет, стрімінгові сервіси та онлайн кінотеатри не замінять емоцій, які глядач отримує від «живих» вистав, музики і танцювальних виступів. У театрів міста, філармонії, цирку та інших творчих колективів є свої віддані глядачі, але навіть їм буде важко знайти час для того, щоб потрапити на вистави в кінці робочого дня по буднях. Таким чином нам важко буде реалізувати творчий потенціал, а глядачам просто до нас потрапити. Фактично, для нас це вже є локдауном, і він може мати сумні наслідки.

Звісно, для кожного закладу культури в цій ситуації гостро постає фінансове питання, ми маємо заробляти гроші, ми усвідомлюємо важливість сплати податків. Але найгірші наслідки вимушеного простою будуть не матеріальні. Адже втрачаючи сцену, артист втрачає мотивацію, кваліфікацію, спосіб існування. А ще ми втрачаємо своїх найвідданіших глядачів, їх розчаровують переноси вистав, на які вже придбані квитки, розчаровує те, що ми не робимо кроків для того, аби врегулювати ситуацію і відповісти: «Вистава відбудеться, ми на вас чекаємо!».

Враховуючи слова Міністра охорони здоров’я Максима Степанова, про те, що суворі карантинні заходи можуть тривати до квітня (https://suspilne.media/79108-ne-cas-zartuvati-moz…/), ми розуміємо, що настав час шукати компромісні рішення. Тому ми звертаємося до вас із такими проханнями і пропозиціями:

  1. Просимо дозволити роботу комунальних і приватних культурних закладів, творчих колективів, протягом всього тижня, із дотриманням суворих карантинних заходів із умовою заповнення глядацької зали не більше 50%.
  2. Просимо, за можливості, посприяти у проходженні тестів на наявність COVID-19 для працівників закладів культури, аби бути переконаними у безпеці творчих колективів і відвідувачів.
  3. Пропонуємо впровадити інформування глядачів перед культурними заходами про актуальні постанови та рішення Кабінету міністрів та МОЗ щодо протидії розповсюдженню коронавірусної хвороби та про рекомендовані заходи безпеки.

Також ми повністю підтримуємо заяву Міністра культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка, який висловився проти проти обмеження роботи закладів культури 9.11.2020:

  • «Чи позитивно позначиться закриття закладів культури на загальній статистиці захворюваності – ні. Адже заклади культури — не епіцентр для розповсюдження вірусу. Контролювати дотримання карантинних обмежень у закладах культури чи не найпростіше: потік людей регулюється, розсадка визначається, те, щоб відвідувачі перебували у масках та температурний скринінг – постійно відслідковується, дезінфекційні засоби завжди у доступі. Тому закривати сферу, яка фактично є взірцем для багатьох галузей з виконання санепідем вимог МОЗ, – рішення, що призведе до фінансових втрат в бюджеті України». (https://suspilne.media/78352-minkult-vistupiv-proti…/)

Із огляду на все, що було викладено вище, ми маємо надію, що ви посприяєте створенню конструктивного діалогу між представниками влади і митцями, у якому ми відкриті до будь-яких порад і пропозицій, які б дозволили нам ефективно і безпечно працювати.

Звернення підтримано адміністрацією установ:

КЗ «Запорізький академічний обласний театр юного глядача» ЗОР Запорізький академічний обласний театр молоді

КЗ «Запорізька обласна філармонія» ЗОР

Запорізька Обласна Філармонія / Концертний зал ім. Глінки

КЗ «Запорізький академічний обласний театр ляльок» ЗОР Запорізький Театр Ляльок

ДП «Запорізький державний цирк» Запорожский Цирк

КЗ Театр-лаборатория VIE vie.zp.ua

КЗ «Запорізький муніципальний театр танцю» 

Запорізький муніципальний театр танцю

ПУ «Новий театр»

Театр «Новый театр» в Запорожье

Департамент культури і туризму Запорізької міської ради

ФОП Мусін Генадій Григорович (Квитковий сервіс musin.zp.ua)

Вам также могут понравиться