Ексдепутатку та голову громадської організації з Бердянську судять за співпрацю з загарбниками

Колаборантці загрожує 15 років ув'язнення або довічним ув’язненням, з конфіскацією майна.

133

У Печерському районному суді Києва заочно розглядається обвинувачення відносно Валентини Мамай за державна зрада в умовах воєнного стану. З липня обвинувачена знаходиться у розшуку. У жовтні цей же суд обрав для неї запобіжний захід у виді тримання під вартою

З матеріалів провадження вбачається, що Валентина Мамай після повномасштабного російського вторгнення добровільно запропонувала ворогу свою допомогу в інформуванні стосовно адрес проживання осіб, що можуть чинити супротив окупаційній владі та брали участь в АТО. З кінця лютого поточного року по теперішній час вона добровільно пише та передає агентурні повідомлення співробітникам фсб рф, особисто зустрічається з ними у приміщенні будівлі міської ради та інших публічних місцях і повідомляє інформацію. Також Мамай показувала військовим збройних сил рф вигідні позиції для розташування техніки для здійснення обстрілів території України, пише brd24.

Варто відзначити, що на початку повномасштабного вторгнення Валентина Мамай вивозила розстріляних рашистами цивільних осіб у Бердянському району. Вона публічно називала окупантів  «непрошенными гостями». Але вже через два тижні почала з’являтися інформація про її співпрацю з ворогом, яка влітку знайшла своє підтвердження. Спочатку Валентина у пропагандистському відеосюжеті зізналась, що вважає Тверь містом-побратимом Бердянська та співпрацює з російськими чиновниками, а потім увійшла до складу «общественной палаты при главе оккупационной администрации» Бердянська.

Згідно даних аналітичної системи YouControl, Валентина Мамай залишається підприємницею та головою громадської організації «Бердянська служба захисту тварин». Останні роки вони регулярно перемагала в тендерах та надавала громаді свої послуги зі стерилізації безпритульних тварин. Неодноразово була депутаткою міської ради, в тому числі й позаминулого скликання від нині забороненої партії «Опозиційний блок».

Наступне засідання колегії судів заплановане на 8 грудня.

Вам также могут понравиться