Як пити абсент

121

Абсент — це унікальний та загадковий напій, який має довгу та цікаву історію. Відомий своїм характерним зеленим кольором та високим вмістом алкоголю, він часто асоціюється з художниками та письменниками кінця XIX — початку ХХ століття. Якщо ви вирішили спробувати цей алкоголь, варто дотримуватись певних правил. Адже після вживання абсенту настає незвичайне сп’яніння. Це пов’язано з високою міцністю та вмістом екстракту гіркого полину. Розповімо, як пити безпечно, щоб повною мірою насолодитися напоєм.

Правила вживання абсенту

Пити алкоголь потрібно помірковано, адже це міцне спиртне з особливим складом. Дотримуйтесь таких правил:

  1. вживайте після ситної їжі;
  2. рекомендована разова доза — 20–30 мл;
  3. у холодну чарку наливають абсент (20 мл) і воду з холодильника (50 мл);
  4. рідину можна замінити жменею крижаної крихти.

Чим розбавити абсент

Абсент — це міцний напій, тому його завжди потрібно розбавляти. Найкраще для цього підходить вода. Також можна взяти освітлений яблучний або виноградний сік без м’якоті. Серед популярних рецептів виділяють такі:

  1. Green Beast. Візьміть 50 мл абсенту, 20 мл лимонного соку, 15 мл цукрового сиропу, 100 мл содової і 20 г соку свіжого огірка. Приготувати коктейль легко. Змішайте разом інгредієнти в шейкері. Додайте лід, ще раз потрясіть, щоб впустити повітря в ємність. Це розкриє всі смаки, збалансує та одночасно розбавить напій. Перелийте коктейль у високу склянку з льодом. Прикрасьте шматочком огірка. Абсент дуже добре поєднується з овочами і з зеленими фруктами.
  2. Sazerac. Візьміть 20 мл житнього віскі, 20 мл коньяку, 5 мл абсенту і кілька крапель класичного новоорлеанського бітера. З’єднайте інгредієнти в ємності з льодом, розмішайте і перелийте в охолоджену склянку. Прикрасьте лимонною цедрою.
  3. З цитрусами. Багато хто любить поєднувати алкоголь з лаймом. Візьміть сік половини лайма, 30 мл абсенту, 15 мл липового меду. Змішайте інгредієнти в шейкері з льодом, потримайте 10 секунд і відфільтруйте в коктейльну чарку. Виходить міцний і дуже свіжий напій. Спробуйте зробити все те ж саме з ананасовим соком або просто розбавте ним абсент. Купити всі інгредієнти можна в маркеті алкогольних штук MAUDAU.

Ще один варіант — настояти воду на м’яті і додати абсент. М’ята відмінно гармонує з полином, який входить до складу напою. Також спробуйте розбавити алкоголь огірковою водою, березовим соком або охолодженим солодким зеленим чаєм у поєднанні 1:4. До речі, чудовий коктейль з абсентом вигадав Ернест Хемінгуей. Напій отримав назву «Смерть після полудня». Письменник змішав 20 мл абсенту і 125 мл сильно охолодженого шампанського. Вийшов потужний коктейль, який «збиває з ніг».

Вам также могут понравиться