У Запоріжжі працюють нелегальні перевізники

322

В Запорізькій області організована наймасовіша для всієї України схема нелегальних перевезень, обсяги якої вже виходять за межі Запорізької області. Вже понад п’ять років в місті Запоріжжі організована група перевізників під назвою BUS TOUR, до якої входить кілька підприємств перевізників в т.ч. ТОВ «БАСТУР». Система роботи цих підприємств налагоджена таким чином, що вони самостійно, всупереч установленому законом порядку, відкривають собі міжміські та міжобласні маршрути, самостійно встановлюють графіку руху, перевозять тільки платних пасажирів без врахування прав на пільги, навмисно знижують вартість проїзду порівняно з офіційною вартістю квитків на рейси законних перевізників в касах автостанцій. Види маршрутів, зупинок, розкладів руху та вартість проїзду публікуються на сайті https://www.bustour.zp.ua/. Більшість відправлень формуються на майдані Волі у м.Запоріжжі, майже кожен день ми можемо бачити десятки автобусів типу Mercedes Sprinter з червоно-білими наліпками BUS TOUR, які стоять на парковочній зоні біля проїжджої частини. Автобуси прогріваються, забруднюючи повітря, пасажири та водії чекаючи відправлення забруднюють навколишню територію у т.ч. справляють природні потреби, за використання земельної ділянки місто не отримує грошових коштів. Фактично, перевізники, які працюють нелегально, захопили міську землю, щоденно її використовують без сплати місту орендної плати.

Стягнути господарські санкції, які накладаються Укртрансбезпекою на фірми BUS TOUR є неможливим, так як оплата проїзду налагоджена таким чином, що грошові кошти, які пасажири оплачують онлайн на сайті https://www.bustour.zp.ua/ через платіжну систему LiqPay зараховуються на банківські рахунки фірм, юридичні адреси яких знаходяться у м.Київ, а на маршрутах працюють зовсім інші фірми, на рахунках яких грошових коштів не має. Загальна сума штрафних санкцій не сплачених до державного бюджету фірмами BUS TOUR перевищує 10 млн.грн.

Останнім часом перевезення пасажирів автобусами в Запорізькій області здійснюється з великою кількістю порушень законодавства України, правил безпеки руху, порушенням фінансової дисципліни з боку нелегального перевізника ТОВ «БАСТУР», директором якого є Довбуш Дмитро Васильович, 15.03.1977 року народження. Вказане підприємство під виглядом надання туристичних послуг здійснюють регулярні перевезення пасажирів до міста Оріхів, яке знаходиться в зоні бойових дій. Однак, в автобусах  ТОВ «БАСТУР» «бажаючих туристів», крім проживаючих у цьому місті не спостерігається.

ТОВ «БАСТУР» не мають законних підстав для перевезення пасажирів, водіїв офіційно не оформлені, автомобілі виїжджають на маршрут без проходження попереднього медичного та технічного огляду,  без проведення ТО-1 та ТО-2, перевезення пасажирів здійснюється без видачі квитків, податки до бюджету не сплачуються, а виручка присвоюється водіями та керівництвом підприємства. Ігнорування правил перевезення пасажирів та безпеки призводить до ДТП з автомобілями цього підприємства та створює загрозу життю пасажирів.

У цей же час ТОВ «ПРОФТАКСІ 1» було переможцем конкурсу на здійснення перевезень пасажирів на цьому маршруті та уклала договір на ці перевезення із Запорізької обласної державної адміністрації з 2019 року по 14.09.2023 року. Водії автобусів ТОВ «БАСТУР» демпінгують вартість проїзду, час відправлення установлюють за кілька хвилин до відправлення автобусів ТОВ «ПРОФТАКСІ 1», таким чином забирають до себе пасажирів залишаючи автобуси легальних перевізників без пасажирів. Водіїв легальних підприємств-перевізників постійно залякують і наносять тілесні пошкодження,  в автомобілях легальних перевізників розбивають стікла, пошкоджують двері, автошини ріжуть ножами.

Протистояння законних та нелегальних перевізників починає виходити за рамки правового кола, доказом чого є відкриті конфлікти між перевізниками із застосуванням вогнепальної зброї.

Через рейдерське захоплення маршруту Запоріжжя — Оріхів та неможливістю безпечної роботи підприємство (легальний перевізник) тільки на цьому маршруті щодня недоотримує близько 8 000 гривень (на місяць — це 240 000 гривень), зниження доходів підприємства призводить до зменшення податкових відрахувань до місцевих бюджетів та державного бюджету України. Через зниження доходів підприємства-перевізники, які здійснюють легальні перевезення не в змозі забезпечити стабільність зарплати водіям цього маршруту та вимушені звільняти водіїв.

На постійні звернення легальних перевізників, Асоціації автомобільних перевізників до правоохоронних органів та облдержадміністрації навести лад на цих маршрутах останні ігнорують скарги і навіть допомагають незаконному, нелегальному перевізнику не продовживши терміну дії договору на цьому маршруті,  Хоча Відповідно до пункту 4 Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.12.2008 № 1081 (із змінами), договір, строк дії якого закінчується у період дії воєнного стану в Україні, вважається таким, дію якого продовжено на період дії воєнного стану в Україні і протягом одного року з дня його припинення чи скасування.

На ТОВ «БАСТУР» було складено протоколи про порушення правил перевезення однак керівництво  ігнорувало їх, а штрафи відмовляються платити і безуспішно намагаються скасувати їх у судах.

Така ситуація відбувається через бездіяльність облдержадміністрації та інших органів, оскільки за заявами Довбуша Дмитра Васильовича у них є «опікун», «крутий дах», куди вони відвозять частину виручки, і їх ніхто не чіпає за вказаною схемою.

Законними перевізниками також є ТОВ «Сігматранс», яке є переможцем конкурсу і уклав договір з Запорізькою обласною державною адміністрацією з 2020 по 2025 рік. Запорізька обласна державна адміністрація не реагує на свавілля і скарги перевізників так і на маршруті Запорожжя – Наталівка, Запоріжжя – Веселянка, Запоріжжя – Новомиколаївка до Покровського.

Через бездіяльність влади, держава недоотримала прибутки у вигляді податків до бюджету (коли йде військовий опір загарбникам), пасажири їздять у автобусах нелегальних перевізників із загрозою для їхнього життя та здоров’я, через неадекватних водіїв та низький технічний стан автобусів є ризик для життя не тільки пасажирів, пільгові перевезення не здійснюються, відбувається бардак і свавілля.

Навіть після затримання Довбуша Д.В. та його спільників та відкриття відносно них кримінальних проваджень, обрання міри запобіжного заходу для Довбуша Д.В. діяльність «BUS TOUR» не припинено, автобуси «BUS TOUR» відправляються з «Майдану ВОЛІ» в м. Запоріжжя. Органи місцевого самоврядування не приймається жодних заходів щодо припинення роботи нелегальних «зупинок» автобусів.

Вам также могут понравиться