Діабет 2 типу спричиняє надто високий рівень цукру в крові та може призвести до серйозних наслідків. Лікарі назвали три симптоми, які можуть з’являтись перед сном та вказувати на важкий стан.
Про це повідомляє РБК-Україна (проект Styler) з посиланням на сайт Surrey Live.
Симптоми діабету
Діабет 2 типу — це тривалий стан, що характеризується високим рівнем цукру в крові, є найпоширенішою формою діабету. Це відбувається, коли організм не використовує інсулін ефективно або підшлункова залоза не виробляє достатньо інсуліну.
Якщо у вас в сімейному анамнезі був діабет 2 типу, то ризик його розвитку зростає. Інші фактори ризику включають надмірну вагу, малорухливий спосіб життя, надмірне споживання цукру, жиру та солі.
Загальні тривожні ознаки діабету 2 типу можуть з’явитися в будь-який час, але три частіше виникають або погіршуються під час сну
Три нічних симптоми, на які варто звернути увагу, включають часте сечовипускання, пробудження з головним болем і підвищену спрагу.
Важливо знати, що високий рівень цукру в крові або гіперглікемія також може впливати на сон.
Коли рівень цукру в крові високий, то це може збільшити кількість походів в туалет, що може перервати сон. Високий рівень цукру в крові також може спричинити такі симптоми, як відчуття спраги та головний біль, а також може призвести до довгого засинання.
Інші симптоми діабету 2 типу можуть включати:
неспокій, дратівливість і сплутаність свідомості
липка або спітніла шкіра
прокидатися з відчуттям втоми, дратівливості або розгубленості
раптове прискорене або повільне дихання
прискорене серцебиття
Хто у групі ризику
Ризик розвитку цукрового діабету вище у людей з:
спадковою схильністю
захворюваннями підшлункової залози
ожирінням
нераціональним харчуванням
малорухливим способом життя
частими стресами
гормональними порушеннями
захворюваннями серцево-судинної системи
гіпертонією
синдромом полікістозних яєчників
порушенням ліпідного обміну (високим рівнем холестерину в крові)
Також ймовірність захворювання підвищується під час вагітності (розрізняють гестаційний діабет) і після 45 років.
Раніше ми повідомляли про 5 поширених міфів про цукровий діабет.
Також ми писали про продукти, які знижують рівень цукру в крові.
Цей матеріал призначений для загальноосвітніх цілей і його не слід використовувати для постановки медичних діагнозів чи самолікування. Наша мета — надати читачам точну інформацію про симптоми, причини і методи виявлення захворювань. РБК-Україна не несе відповідальність за будь-які діагнози, які можуть бути поставлені читачами на основі матеріалів з цього ресурсу. Ми рекомендуємо не займатися самолікуванням, і у разі будь-яких занепокоєнь стосовно здоров’я звернутися до лікаря.