Халва здавна вважається не просто смачним десертом, а й справжнім джерелом корисних речовин. Лікарі та дієтологи все частіше говорять про її унікальні властивості та рекомендують вживати халву в помірних кількостях для підтримки здоров’я.
Чому халву можна і треба їсти — читайте в матеріалі РБК-Україна (проект Styler).
Чим так корисна халва?
Халва виготовляється з горіхів або насіння, які самі по собі є цінними для організму. Жири, що містяться в ній, — це поліненасичені жирні кислоти омега-6 та омега-9, які не виробляються організмом, а можуть бути отримані лише з їжі. Ці кислоти відіграють важливу роль у роботі серцево-судинної системи, мозку та інших органів.
Халва також багата на вітаміни Е та В, калій та магній. Вітамін Е є потужним антиоксидантом, який уповільнює процеси старіння та захищає клітини від пошкодження. Вітаміни групи В необхідні для нормальної роботи нервової системи та обміну речовин. Калій та магній підтримують здоров’я серця та регулюють кров’яний тиск.
Крім того, халва містить білок, який є будівельним матеріалом для клітин, та клітковину, що покращує роботу шлунково-кишкового тракту та сприяє очищенню організму від токсинів.
Халва — це корисний смаколик (фото: pixabay.com)
Різноманіття видів халви та їх користь
Існує кілька видів халви, кожен з яких має свої унікальні властивості:
Соняшникова халва
Вона виготовляється з насіння соняшника та є традиційним улюбленим смаколиком. Вона багата на вітаміни групи В та F, корисна для серця, сприяє очищенню крові від холестерину та нормалізує кислотність у кишківнику.
Арахісова халва
Цей вид містить фолієву кислоту, яка необхідна для оновлення клітин та має омолоджувальний ефект. Вітаміни, що входять до її складу, підтримують серцево-судинну систему та можуть знизити ризик розвитку раку. Арахісова халва також багата на кремній, який зміцнює кістки, зуби, хрящі та сухожилля.
Що важливо знати про халву?
Халва, безсумнівно, є корисним продуктом, проте її слід вживати в помірних кількостях. Надмірне споживання халви може призвести до набору ваги через її високу калорійність.
Обирайте халву з натуральним складом, без додавання штучних барвників та консервантів. Віддавайте перевагу халві, виготовленій з горіхів або насіння, які не проходили термічну обробку. Вживайте халву в помірних кількостях, як частину збалансованого раціону.
До речі, названий прихований інгредієнт у продуктах «без цукру», який може бути отрутою.
Також читайте, що таке дефіцит калорій та як правильно його розрахувати?
В матеріалі використані такі джерела — Facebook-сторінка нутриціолога Анни Боженової, Nutrients, Wikipedia.
Цей матеріал призначений для загальноосвітніх цілей і його не слід використовувати для постановки медичних діагнозів чи самолікування. Наша мета — надати читачам точну інформацію про симптоми, причини і методи виявлення захворювань. РБК-Україна не несе відповідальність за будь-які діагнози, які можуть бути поставлені читачами на основі матеріалів з цього ресурсу. Ми рекомендуємо не займатися самолікуванням, і у разі будь-яких занепокоєнь стосовно здоров’я звернутися до лікаря.