Рисова криза в Японії: країна вперше за 25 років імпортувала зерно з Південної Кореї

0

Через дефіцит вітчизняного рису та зростання цін Японія вперше з 1999 року почала імпортувати рис із Південної Кореї. Це змушує японців змінювати смакові вподобання.
Про це розповідає РБК-Україна із посиланням на The Guardian.

Як повідомляють місцеві ЗМІ, перша партія — всього 2 тонни — вже з’явилася в супермаркетах і онлайн-магазинах, а найближчими днями очікується постачання ще 20 тонн. Попри традиційний скепсис японців до імпортного рису, нинішня ситуація змушує змінювати споживчі звички.
Чому в Японії дорожчає рис
Ціни на рис, вирощений у Японії, за рік більш ніж подвоїлися. Станом на початок квітня середня ціна 5 кг рису в супермаркетах сягнула 4214 японських єн (30 доларів) — удвічі більше, ніж торік. Зростання цін викликане поєднанням рекордної спеки влітку 2023-го, панічних закупівель на тлі попереджень про стихійні лиха та логістичних труднощів.
Щоб стримати ціновий стрибок, уряд у березні почав використовувати стратегічні запаси — було оголошено про випуск 210 тисяч тонн рису з резервів. Проте заходи виявилися малоефективними: до кінця місяця в роздріб надійшло лише 426 тонн, або 0,3% від загального обсягу. Міністерство сільського господарства пояснює це нестачею транспорту й тривалим процесом підготовки зерна до продажу.
Експорт рису до Японії стрімко зростає
Через дефіцит дедалі більше закладів громадського харчування переходять на імпорт. Наприклад, власник ресторану в Токіо Арата Хірано торік почав використовувати каліфорнійський рис, який хоч і подорожчав удвічі, але все ще дешевший за японський. Відвідувачі не скаржаться — дехто навіть не помічає різниці.
Очікується, що цьогоріч експорт південнокорейського рису до Японії сягне найвищого рівня з 1990 року. Криза також відкриває нові можливості для експортерів із США.

Раніше РБК-Україна писало, що уряд Японії вживає надзвичайних заходів через рекордне зростання цін на рис, спричинене поганими врожаями та панічними закупівлями після попереджень про можливий мегаземлетрус. Вперше в історії країни з резервів випущено 150 тисяч тонн рису для стабілізації цін. Цей крок має на меті знизити вартість продукту та забезпечити його доступність для населення.
Також ми розповідали про рекордне зростання цін на каву у світі. Ми писали, від чого залежить вартість цього продукту та що буде з цінами в Україні.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

Вам также могут понравиться