Зелений чи фіолетовий? Неочікувана правда про те, який базилік корисніший для вашого здоров’я

0

Базилік — це справжня скарбниця вітамінів, мінералів та біологічно активних сполук, яка здавна використовується в народній медицині. На полицях магазинів та на грядках найчастіше можна зустріти два види — звичний зелений та ефектний фіолетовий.
Який колір базиліку корисніший — читайте в матеріалі РБК-Україна (проект Styler).

В чому різниця між зеленим та фіолетовим базиліком?
Зелений базилік (найпопулярніший сорт — Генуезький) має ніжніший, класичний аромат з легкими нотками гвоздики та перцю. Фіолетовий базилік (як-от Єреванський або Червоний рубін) часто має більш насичений, інколи з анісовим відтінком, смак і вражає своїм насиченим кольором листя та стебел. Зовні вони різні, але чи однакова їхня «внутрішня» сила?
В чому користь базиліку
Обидва види базиліку є надзвичайно корисними і мають багато спільного. Вони є чудовим джерелом вітаміну К, який відіграє ключову роль у згортанні крові та здоров’ї кісток. Також вони містять вітаміни А (у вигляді бета-каротину) та С – потужні антиоксиданти, що захищають клітини від пошкоджень вільними радикалами та підтримують імунітет.
Базилік багатий на мінерали, такі як калій, магній, кальцій та залізо. Але головна його цінність – це високий вміст ефірних олій, зокрема евгенолу, ліналоолу, цитронеллолу та інших. Саме ці сполуки надають базиліку його неповторного аромату, а також мають виражені протизапальні та антибактеріальні властивості. Вони можуть допомагати знижувати запалення в організмі, полегшувати біль (наприклад, при артриті), боротись із деякими видами бактерій та грибків.
Унікальна перевага фіолетового базиліку: сила антоціанів
Головна відмінність між зеленим та фіолетовим базиліком полягає у наявності в останньому особливих пігментів – антоціанів. Саме ці сполуки надають листям фіолетового, червоного або синюватого відтінку (їх багато в чорниці, ожині, червоній капусті, баклажанах).
Антоціани – це надзвичайно потужні антиоксиданти. Вони ще ефективніше, ніж вітаміни С та Е, нейтралізують вільні радикали, що є однією з причин старіння клітин та розвитку багатьох хронічних захворювань, включаючи серцево-судинні та онкологічні. Дослідження показують, що антоціани можуть сприяти:

Підтримці здоров’я серця: Зменшують запалення судин, покращують еластичність артерій, знижують рівень «поганого» холестерину.

Протизапальній дії: Зменшують запальні процеси в організмі на клітинному рівні.

Захисту зору: Антоціани корисні для сітківки ока.

Потенційній протираковій активності: Деякі дослідження вказують на те, що антоціани можуть пригнічувати ріст певних ракових клітин (потрібні додаткові дослідження).
Таким чином, фіолетовий базилік, окрім всіх переваг зеленого «побратима», додає до вашого раціону ще й унікальну антиоксидантну силу антоціанів. За вмістом загальних антиоксидантів фіолетові сорти часто випереджають зелені.
Який колір базиліку обрати?
Відповідь не є однозначною «зелений або фіолетовий». Обидва види базиліку є надзвичайно корисними і мають стати частиною вашого здорового раціону.
Зелений базилік
Це ідеальний вибір для тих, хто цінує класичний ніжний смак, особливо для приготування традиційних страв, як-от песто. Він все одно забезпечить вас основними вітамінами та антиоксидантами.
Фіолетовий базилік
Просто чудовий вибір, якщо ви хочете отримати додаткову порцію потужних антиоксидантів (антоціанів) та додати яскравих барв своїм стравам. Його насичений смак може бути цікавим акцентом у салатах, овочевих стравах чи навіть напоях.

Вас може зацікавити
У цих молодих овочах — найбільше нітратів
Весняний український суперфуд, який треба їсти всім
5 продуктів, які обов’язково варто додати до раціону у квітні
В матеріалі використані джерела — Strona Zdrowia, Центр громадського здоров’я., поради дієтологів.
Цей матеріал призначений для загальноосвітніх цілей і його не слід використовувати для постановки медичних діагнозів чи самолікування. Наша мета — надати читачам точну інформацію про симптоми, причини і методи виявлення захворювань. РБК-Україна не несе відповідальність за будь-які діагнози, які можуть бути поставлені читачами на основі матеріалів з цього ресурсу. Ми рекомендуємо не займатися самолікуванням, і у разі будь-яких занепокоєнь стосовно здоров’я звернутися до лікаря.

Вам также могут понравиться