Який матеріал вибрати для свічок ручної роботи: поради експертів

5

Свічки ручної роботи, виготовлені з бджолиного воску, — це універсальний подарунок, який не лише прикрасить інтер’єр, а й створить затишну атмосферу в будинку, а стане джерелом світла. Експерти ТД «Медове Місто» розповіли про те, чому варто вибирати натуральну вощину в якості матеріалу для самостійного виготовлення таких виробів.

Види свічок та їх особливості

Свічки застосовуються в побуті вже досить давно, і за весь цей час вони набули різні форми і розміри. Однак усі свічки робляться за одним принципом: всередині знаходиться ґніт, а зовні – твердий матеріал, який легко плавиться при горінні.

Свічка може бути формовою або контейнерною. Формова свічка має самостійну тверду форму з ґнотом, а контейнерна поміщається в спеціальну тару (скляну, керамічну, гіпсову) або іншу цікаву ємність (наприклад, черепашку, кокосову шкаралупу та ін.).

Залежно від матеріалу та призначення, всі свічки можна умовно поділити на кілька видів:

  • Господарські. Це найпростіший і найпоширеніший вид свічок. Як правило, вони застосовуються лише як джерело світла. Найчастіше такі свічки робляться з недорогого парафіну, мають просту циліндричну форму та бавовняний ґніт.
  • Церковні. Такі свічки робляться тільки з бджолиного воску (хоча іноді до нього домішують парафін та стеарин). Як правило, це тонкі та довгі свічки з бавовняним ґнотом, які виконують ритуальні функції.
  • Столові. Як правило, вони мають циліндричну або подовжену конусоподібну форму, а для покращення їх естетики можуть застосовуватись різні барвники. Зазвичай, такі свічки використовуються на різноманітних заходах для надання колориту.
  • Чайні (або свічкитаблетки). Такі свічки виготовляються із світлого (часто рослинного) воску та заливаються в металевий (алюмінієвий) корпус. Використовуються вони в ароматичних лампах, декоративних світильниках, наборах для фондю, для підігріву заварювальних чайників, а також просто для декору.
  • Декоративні. Це найширша категорія, яка включає свічки з різних матеріалів, таких як парафін, бджолиний віск, воскові гранули (насипні свічки), а також гліцерин з желатином (гелеві свічки). Головне їхнє призначення – прикраса інтер’єру та отримання естетичного задоволення. Це можуть бути ароматичні свічки, сувенірні свічки-статуетки, різьблені свічки, свічки з різними декоративними елементами.
  • Масажні. Робляться з натурального воску з додаванням натуральних рослинних та ефірних олій. Використовуються такі свічки для зволоження шкіри, розслаблення та ароматерапії.
  • Окопні. Застосовуються у військово-польових умовах освітлення, обігріву, сушіння взуття, розігріву їжі. Робляться такі свічки з парафіну з додаванням натурального воску, що заливається у бляшанки. Як ґніт використовується спіраль з гофрокартону.

 Чому для багатьох свічка ручної роботи – найкращий подарунок

Крафтова свічка – це завжди оригінальний та цікавий подарунок, а виготовлення таких свічок є легким та захоплюючим заняттям, яке потребує мінімум часу та матеріалів. Детальну інструкцію з виготовлення свічки можна знайти на просторах інтернету.

Все, що знадобиться, це натуральний віск, який потрібно буде розтопити, ґніт і форма для заливання. За бажанням можна використовувати ароматичні олії, трави, а також декор у вигляді намистин, стрічок та ін.

Свічки з  вощини робляться ще простіше — ґніт потрібно просто втиснути у вощину і скрутити свічку. Тому таке заняття зазвичай до вподоби не тільки дорослим, а й дітям.

Який матеріал найкраще підходить для виготовлення крафтових свічок

Нарешті ми підійшли до головного питання, яке стосується вибору матеріалу для виготовлення свічок ручної роботи. Для цього ідеально підходить вощина з натурального бджолиного воску — екологічно чистий продукт, який не містить домішок і, до того ж, при горінні виділяє корисні для здоров’я речовини. Крім того, цей матеріал сам по собі має приємний квітково-медовий аромат, тому в таких свічках можна не використовувати ароматичні масла для надання оригінального запаху.

Для виготовлення катаних свічок підходить як звичайна бджолина жовта або біла вощина, так і фарбована ​​кольорова. Вона відрізняється високою пластичністю та легко ріжеться, тому з нею зручно працювати дітям. “Водночас білу вощину можна самостійно фарбувати у будь-який відтінок, щоб вигляд готового виробу максимально відповідав задуму автора”, — каже співзасновник ТД «Медове Місто», доктор технічних наук Володимир Ялпачик.

Однак придбати вощину із 100% чистого бджолиного воску сьогодні не так просто. Як зазначає Володимир Ялпачик, однією з головних проблем українського ринку є велика кількість неякісної сировини з домішками, які погіршують властивості кінцевого продукту. Тому якщо ви хочете купити справді натуральну вощину, варто переконатися, що виробник може підтвердити якість свого продукту. Наприклад, ТД «Медове Місто» супроводжує всю продукцію QR-кодами, за якими можна завантажити сертифікат якості використаної партії воску. Високий рівень очищення підтверджується протоколами досліджень німецької лабораторії FOOD QS.

Свічки з натуральної вощини не тільки безпечні для здоров’я, але й надзвичайно красиві. Навіть якщо не запалювати таку свічку, вона чудово прикрасити інтер’єр. Тому такий декор буде доречним подарунком на будь-яке свято.

Вам также могут понравиться